Banu Çakar

Kimileri için belki sıradan,
kimileri için ise belki vazgeçilmez biriyimdir.
Çok mu önemli ?

İletişim

Banu Çakar Tanıtım

Kadıköy doğumluyum. 60 aylıkken okula başlayanlardan ve kendince başarılı bir okul hayatı olanlardanım.

Lisans eğitimimi Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F “Maliye” bölümünde, Yüksek Lisansımı Bahçeşehir Üniversitesi “İşletme” bölümünde onur öğrencisi olarak tamamladım.

Yüksek Lisansım sırasında, Türkiye çapında katıldığım bir yarışmayı kazanan 40 öğrencinden biri oldum ve burslu olarak European School of Economics (ESE) Floransa’ya gittim ve “Visionary Leadership” programını bitirdim. Aynı zamanda meslek hayatım boyunca insan kaynakları alanında bilumum uzmanlık ve sertifika programı bitirdim, eğitimler aldım ve zirvelere katıldım…vs.  Olduk, bitti diye bir şey yok, bu yolda her daim öğrenerek yürümeye devam ediyoruz ??

2001 yılında kurumsal ve küresel köklü firmalardan birinde staj deneyimi ile başlayan iş hayatım, 2003 yılında insan kaynaklarına doğru yönelmem ile devam etti. 2003 yılından bu yana yaklaşık 13-14 yıldır İnsan Kaynakları dünyasının içindeyim. Son 2,5 yılda da Aras Kargo Kurumsal Akademisi olan Aras Akademi’nin Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttüm ve Aralık 2016’da noktaladım. Başarı ile hayata geçirdiğim her eğitim/öğrenme projesi bebeğim gibi.

İnovatif bir tip olduğum söyleniyor ?? Resmi testlere pek aldırış etmesem de yapılan KAI (Kırton Adaption-Innovation Inventory) testine göre çıkan sonuç beni, inovatif düşünen, verimliliği destekleyen ve yeni ufuklar açan bir profil, kuralları değiştirerek problem çözen, değişimi yönlendirebilir ve hareketlendirebilen bir lider olarak tanımlıyor.

İnsan Kaynakları alanında “Ruhsal Zeka” kavramını aynı zamanda iş hayatı içerisinde “Ruhsal Zekası yüksek İnsan Kaynakları” ve “Ruhsal Zekaya dayanan Yönetim/Liderlik” kavramını ülkemizde İLK kez bir İK Profesyoneli olarak telaffuz ederek sadece iş odaklı bir liderlik tarzı değil, liderliği ruhsal yönü ile bir bütün olarak değerlendirerek, liderlik ruhu bakış açısının temellerini attım ve bu konuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu konudaki çalışma, araştırma ve incelemelerim doğrultusunda Ruhsal Zeka (SQ) ve Liderlik ilişkisinden bahsettiğim kitabım Ruhunla Düşün, Mayıs 2014’te okuyucusuyla buluştu.

Uzmanlık alanlarım hakkındaki bilgileri Neler Yapıyorum bölümünde inceleyebilirsin.

2009 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Tüm yazılarımı Blog bölümünde okuyabilirsin.

Websitemde keyifli zaman geçirmeni dilerim.

Liderliğin unvanda değil, ruhunuzda olduğunu unutmayın.      

Sevgilerimle,

Banu